Twitch Sohbet Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Twitch sohbet geçmişi; En popüler yayın platformlarından biri olan Twitch, tek bir kanalda on binlerce izleyicinin sohbet etmesini sağlayabiliyor. Sohbet kutuları spam, taciz ve uygunsuz yorumlarla kolayca doldurulabilir. Bu nedenle, moderatörlerin belirli gönderileri kaldırarak işleri çevrimiçi tutmaları önemlidir. Ancak bazı durumlarda moderatörlerin gözünden kaçan mesajlar olabilir. Bu mesajları atan kullanıcıları engellemek içinse Twitch sohbet geçmişi silme gerekmektedir.

Twitch Geçmişe Ait Bir Mesaj Nasıl Silinir?

Twitch sohbet geçmişine ait mesajı silmek oldukça basittir, ancak bunun için önce birkaç adımı uygulamanız gerekir. Dilerseniz sizlere Twitch sohbet geçmişine ait mesajı nasıl silebileceğinizi maddeler halinde kısaca açıklayalım. İşte Twitch sohbet geçmişi silme nasıl yapılır sorusunun cevabı;

Adım 1: Mod Simgelerini Etkinleştirin;

  • Sohbet kutusunun sol alt kısmındaki Ayarlar simgesine tıklayın.
  • Bu seçeneği etkinleştirmek için Mod Simgeleri kutusunu işaretleyin.

Adım 2 Mesajı Silme;

  • Silmek istediğiniz mesajı sohbette bulun.
  •  Kullanıcı adının solundaki Mesajı sil (çöp kutusu) simgesine tıklayın.
  •  Bildirim otomatik olarak kaybolacaktır.

Twitch’te Mesajları Silmenin Alternatif Yolları

Twitch'in kullanıcı mesajlarını silmek için kullanabileceği "Zaman Aşımı" adında bir komut da vardır. Zaman Aşımı seçeneğinin temel sorunu, tek bir kullanıcıdan gelen birden çok mesajı atmasıdır. Örneğin, bir kanal belirli kelimeler için kara listedeyse, bu ifadeleri sohbete girmek, sürenizin dolacağı anlamına gelir.

Diğer Kullanıcılar VOD’larda Silinen Yorumları Görebilir mi?

Hayır, diğer kullanıcılar Twitch On Demand'de (VOD) video izlerken silinen yorumları göremez. Silinmekte olan mesajla ilgili bir uyarı görünecek, ancak içeriği görüntülenmeyecektir.

Bir Mesajı Kimse Görmeden Kaldırabilir Miyim?

Twitch sohbet geçmişi silme, Twitch sosyal medya platformunun sunduğu Sohbet Geciktirme özelliği, Twitch moderatörlerinin sohbeti diğer kullanıcılar için kısa süreliğine geciktirmesine olanak tanır. Bu, moderatörlerin kötü niyetli ve diğer uygunsuz gönderileri diğer kullanıcılar görmeden kaldırmasına yardımcı olabilir. Bu özellik aynı zamanda uyarıyı da kaldırır, böylece sohbet kutusunda da silinen mesajların hiçbiri görünmez.

Dilerseniz sitemizde yer alan İnstagram paketlerimize göz atabilirsiniz. Sizlere özel %45'e varan komisyon indirimlerimizle Twitch kanal görüntülenme satın al paketlerimizi inceleyebilir, Twitch hesabınızı bugün geliştirmeye başlayabilirsiniz. İndirimden faydalanmak için Twitch kategorimize göz atabilirsiniz.