Twitch Tv Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Twitch TV açılmıyor; Twitch, daha çok oyuncuları hedefleyen bir canlı yayın akışı hizmetidir. Oyuncuların büyük oyun etkinliklerinin videolarını veya genel yayınlarını paylaşmalarını ve izlemelerini sağlar. Bu yüzden Twitch TV açılmıyor sorunu bazen can sıkıcı olabilir. Twitch canlı yayın akışı, bazılarını aşağıda açıkladığımız gibi çeşitli nedenlerle yüklenmeyi reddedebilir.

İlk olarak, yavaş bir internet bağlantısından kaynaklanıyor olabilir. Yavaş veya var olmayan bir internet bağlantısı, Twitch yayınınızın yüklenmesini engeller. Ayrıca, yavaş bir internet hızı, Twitch TV açılmıyor sorununa neden olabilir.

İkincisi, bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımlar tarafından saldırıya uğramış olabilir. Bu, bilgisayar korsanları tarafından özel bilgilerinize erişmek için kullanılan yazılım türüdür. Bunların çok fazla olması canlı yayın akışının yüklenmemesine neden olabilir.

Son olarak, tarayıcınızda çok fazla eklenti olması (özellikle Chrome) olabilir. Üçüncü taraf uzantıların varlığı, tarayıcıyı bunaltabilir ve Twitch akışının yüklenmemesine neden olabilir.

Twitch TV Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu sorunu çözebilmek için en temel sorun giderme eylemleri ile başlayabilirsiniz. Başka bir sorunla karşılaştığımızda her zaman bilgisayarı yeniden başlatma eğilimindeyiz. Twitch TV açılmıyor sorununda da bu yöntemi kullanabiliriz.

  • Bilgisayarınızın sol alt kısmında yer alan “Windows” butonuna tıklayın.
  • Ardından “Aç/Kapa” bölümüne tıklayın.
  • Karşınıza dizilen seçeneklerden “Yeniden Başlat” seçeneğine tıklayın.

Bu sayede sorununuzu çözebilirsiniz. Ancak sorununuz hala çözümüne kavuşmadıysa diğer çözüm yöntemlerine geçebilirsiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bir yükleme sorunu ortaya çıktığında bağlantıyı kontrol etmek yaygın bir uygulamadır. Twitch'in zayıf bir internet bağlantısı nedeniyle yükleme sorunları yaşayabileceğinden daha önce bahsetmiştik. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve hızın internet planınızla uyuşup uyuşmadığına bakın. Bunu hız testini kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Bunun için;

  • Google’ye speedtest yazın ve aratın.
  • Ardından karşınıza çıkan sitelerden en baştaki speedtest sitesine giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan sayfada yer alan “Go” seçeneğine basın.

Bu sayede internet hızınızı ölçebilir, hızı arttırarak Twitch TV açılmıyor sorunundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca Wubity sosyal medya destek platformu olarak sizler için %50 indirim fırsatı yanında wubity güvencesiyle Twitch takipçi satın al yanı sıra Twitch görüntülenme satın al servislerimizi inceleyebilir diledğiniz gibi sipariş verebilirsiniz.