Twitter Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Twitter da otomatik video oynatmayı kapatma; Sosyal medya denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Twitter, artan işlevselliği ve kullanıcı tabanıyla büyümeye devam eden popüler uygulamalardan biri. Twitter platformu bir paylaşım aracı ve tıpkı Youtube ve Facebook platformlarında olduğu gibi otomatik video oynatma özelliğine sahip.

Ancak Twitter sosyal medya platformunda yer alan otomatik video oynatma özelliğinden rahatsız oluyorsanız, bu özelliği kapatabilirsiniz. Otomatik oynatma, Twitter'da isteğe bağlıdır. İstersek bu özelliği devre dışı bırakabiliriz. Peki Twitter da otomatik video oynatmayı kapatma nasıl yapılır?

Twitter Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Ülkemizde ve dünyada en yaygın olarak kullanılan sosyal ağ servislerinden biri olan Twitter'da otomatik video oynatma özelliğinden memnun değilseniz bu işlevi devre dışı bırakın. Peki Twitter da otomatik video oynatmayı kapatma nasıl yapılır? Bu özellikten nasıl kurtulabiliriz. Gelin lafı daha fazla uzatmadan bu özelliği nasıl devre dışı bırakabileceğinizden biraz bahsedelim.

Bazı kullanıcılar otomatik oynatmayı hala devre dışı bırakırken, çoğu kullanıcı bunu nasıl devre dışı bırakacağını ve hatta devre dışı bırakacağını bilmiyor. Twitter'da otomatik oynatılan videoları kapatma adımları şunlardır;

  • İlk olarak otomatik oynatma özelliğini kapatmak istediğiniz Twitter hesabına giriş yapın.
  • Ardından hesabın profiline gelin.
  • Bu kısımdan “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada Genel başlığı altında yazılı olan “Erişilebilirlik” seçeneğine basın.
  • Bu kısımda ise Hareket başlığı altında yer alan “Videoyu otomatik oynat” seçeneğine basın.
  • Açılan pencerede “Hiçbir Zaman” seçeneğine tıklayın.

Bu sayede Twitter da otomatik video oynatmayı kapatma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Eğer siz de bu özelliği sevmiyorsanız yukarıda sizlere sunduğumuz adımları sırası ile doğru bir şekilde uygulayarak özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Twitter Otomatik Video Oynatma PC

Eğer Twitter da otomatik video oynatmayı kapatma işlemini bir bilgisayar ile yapıyorsanız, android telefonlarda da olduğu gibi aynı adımları izleyerek özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca Wubity sosyal medya platformu olarak sizlere sunduğumuz Twitter Video İzlenme Satın Al hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, ana sayfamızda yer alan Twitter sayfamıza göz atabilirsiniz.