Twitterda Profile Bakanlar Görülüyor Mu?

Twitter da profiline bakanlar görülüyor mu; Bir Twitter hesabınız varsa, o zaman bir noktada profilinizle kimin etkileşimde bulunduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Hangi hesapların tweetlerinizi beğendiği ve yeniden paylaştığı gibi kolayca öğrenebileceğiniz bazı şeyler olsa da tweetlerinizi ve profilinizi kimin görüntülediğini görmek imkânsız. Aslında, profil etkileşimi hakkında bilgi edinmenin tek yolu Twitter Analytics'tir.

Bu makalemizde, Twitter profilinizle ilgili olarak tam olarak ne tür bilgilere erişebileceğinizi ve erişemeyeceğinizi inceleyeceğiz. Ayrıca Twitter'ın gizlilik politikasıyla ilgili bazı genel soruları da ele alacağız. Peki twitter da profiline bakanlar görülüyor mu

Twitter Profilinizi Kimin Ziyaret Ettiğini Görebiliyor Musunuz?

Twitter'da profilinizi kimin ziyaret ettiğini bulmanız mümkün değil. Profilinize kimlerin tıkladığını görüntüleme seçeneği sunan LinkedIn'den farklı olarak Twitter bu özelliği sunmuyor. Birisinin tweetlerinizi görüp görmediğini anlamanın tek yolu doğrudan etkileşimdir.

Twitter'da profilinizi kimin ziyaret ettiğini göremeseniz de görebileceğiniz başka birçok etkileşim türü vardır. Örneğin, tweetlerinizi kimin beğendiğini, yorumladığını ve yeniden paylaştığını görebilirsiniz. Hangi hesapların sizi takip ettiğini veya başka bir gönderide sizden bahsettiğini de görebilirsiniz. Bu tür bilgilerin tüm sosyal medya platformlarında herkese açık olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil.

Profilinizin görünürlüğü esas olarak Twitter profilinizin ayarına bağlıdır. Profiliniz "Genel" olarak ayarlanmışsa, yalnızca her Twitter kullanıcısı içeriğini görüntülemekle kalmaz, Twitter kullanıcı adınızı bilen hemen hemen herkes onu bulabilir. İçeriğinizi görüntülemenin yanı sıra, sizinle etkileşim kurmakta da özgürdürler.

Öte yandan, profilinizi "Gizli" olarak ayarlarsanız, profilinize ve tweet'lerinize yalnızca takipçileriniz erişebilir. Twitter hesabınızı özel yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler:

  • Twitter'ı açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Sol kenar çubuğundaki "Bildirimler" sekmesine gidin.
  • “Ayarlar” sayfasına devam edin.
  • "Gizlilik ve güvenlik"e gidin.
  • Sağdaki “Tweetlerinizi koruyun” kutusunu işaretleyin.
  • "Değişiklikleri kaydet"i seçin.

Bu noktada Twitter, hesabınıza bir kez daha giriş yapmanızı isteyebilir. Artık sadece takipçileriniz tweetlerinizle etkileşime geçebilecek. Twitter profilinizdeki bazı bilgilerin her zaman herkese açık olacağını unutmayın. Örneğin, bu bilgileri sağladıysanız, Twitter'daki herkes biyografinizi, profil resminizi, web sitenizi ve konumunuzu görebilir. Ayrıca Wubity sosyal medya destek platformu olarak sizler için %50 indirim fırsatı ile Twitter Takipçi Paketleri sunuyoruz. Fırsatları kaçırmamak için Twitter sayfamıza göz atabilirsiniz.