Ücretsiz Windows Alternatifleri Nelerdir?

Windows birçok kişi için halen en iyi işletim sistemi olsa da bazen farklı nedenlerle alternatif yollara yönelmek zorunda kalabiliyoruz. Bu gibi durumlarda da ek bir işletim sistemine ihtiyaç duyuluyor. Hali hazırda ücret ödemeden bir işletim sistemine sahip olmak çok zor, hem de Windows’un bize sunduklarını beklemek ve bunu sürekli olarak alabilmek pek de kolay değil. Ücretsiz Windows Alternatifleri 2022 nelermiş bakalım.

Windows pek çok açıdan iyi bir işletim sistemi gözükse de bazı hatalar ne olduğunu da bilmek gerekiyor bazı kişiler Bu hataları ile uğraşmak yerine alternatif yollara yönüne biliyor hemen aşağıda 1090 alternatif olacak ücretsiz işletim sistemlerini sizler için hazırladık.

Linux

Windows'tan sonra belki de en popüler işletim sistemi Linux yıllardır açık kaynak kodlu bir şekilde birçok insanın evinde işletmelerindeki bilgisayarlarında hizmet vermeye devam ediyor. Linux açık kaynak kodlu olması nedeniyle geliştirilmeye açık bir işletim sistemidir. Bu nedenle sürekli olarak içerisinde yenilikler getirir ve gelişimini sürdürür. Windows’a benzer bir işletim sistemi kullanmak istiyorsanız Linux ilk tercih olabilir.

Chrome OS

Çok fazla bilinmese de Chrome OS Google tarafından üretilen bir işletim sistemidir. Chromebook dizüstü bilgisayarda bulunan bir işletim sistemi olduğunu da belirtelim. Eğer donanımı düşük bir bilgisayara sahipseniz ve Windows alternatifi bir işletim sistemi arıyorsanız oldukça ideal bir tercih olacaktır. Chrome OS Tamamen ücretsiz olarak da sunuluyor.

Freebsd

FreeBSD çok fazla bilinmeyen bir işletim sistemidir. Tıpkı Linux gibi açık kaynak kodludur.  FreeBSD yazdığınız zaman tarayıcı üzerinden ücretsiz bir indirme yapabileceğinizi söylemekte yarar var. Eğer gerçekten Windows alternatifi bir işletim sistemi arıyorsanız FreeBSD kesinlikle ilk sırada yer alıyor.

Syllable

Masa üstü için geliştirilmiş bir sistem olan Syllable özellikle küçük işletmeler için iyi bir tercih olacaktır. Evde günlük işler içinde kullanım kolaylığı sağlar. Ancak performansı yüksek işler yapmak isteyenler için ne yazık ki Syllable çok da iyi bir tercih olmaz.