Whatsapp Web Telefonsuz Nasıl Kullanılır?

WhatsApp günümüzün en büyük iletişim araçlarından bir tanesi mesajlaşma, görüntülü konuşma, ses kaydı gönderme ve daha çok farklı özellikleri sayesinde WhatsApp milyonlarca insan tarafından tercih ediliyor. Kullanıcılarına reklam göstermemesi de WhatsApp'ın bir diğer önemli avantajlarından birisidir. Günümüzde bireysel olarak ya da iş hayatında sıklıkla kullanılan WhatsApp'ın telefon olmadan nasıl kullanılabilir araştırılıyor. Bu yazımızda sizlere WhatsApp web telefon olmadan nasıl kullanılır? Detaylı bir şekilde anlatalım.

Günümüzde birçok kullanıcı telefon olmadan WhatsApp uygulamasını kullanmak istiyor. Anlık mesajlaşma da son derece hızlı olması ve alternatifinin de çok fazla olmaması nedeniyle WhatsApp daha fazla tercih ediliyor.

BlueStacks İle Telefonsuz WhatsApp Kullanma

BlueStacks yazılımı sayesinde bilgisayar üzerinden mobil işlemlerin bazılarını gerçekleştirebiliyoruz. BlueStacks telefonsuz WhatsApp kullanma da mümkün olabiliyor. Windows ve macOS Cihazların tamamından Android uygulamaların büyük kısmı çalışıyor. Bu da kullanıcıların işlerini kolaylaştıran bir diğer özellik olarak ön plana çıktı.

BlueStacks yazılımı kullanıcıların bilgisayarda sanal bir sunucu kurmasını sağlıyor. Bu sanal sürücü üzerinden isterseniz oyunlara veya uygulamalara erişim sağlayabiliyorsunuz. Android emülatörü olarak isimlendirilen BlueStacks cep telefonlarında yer alan uygulama ve oyunlarını açılmasına olanak sağlıyor.

BlueStacks bilgisayara kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey değil mail ile sisteme giriş yapmak Android üzerinden WhatsApp kullanılacağı için Google Play Store girmek ve ardından WhatsApp indirmek gerekiyor. BlueStacks sanal sunucusuna WhatsApp indirdikten sonra ise WhatsApp uygulamasını açın ve kullanım şartlarını tamamını kabul edin. Cep telefonunuza gelecek onay SMS’ini girdikten sonra BlueStacks üzerinde WhatsApp kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu süreçten sonra eğer telefonunuz yanınızda olmasa bile WhatsApp kullanmaya devam edeceksiniz.

WhatsApp Web Telefonsuz Nasıl Kullanılır? Sistemin 2022 yılında da aktif olduğunu ve telefonsuz bir şekilde kullanabileceğinizi hatırlatalım. Yapmanız gereken bilgisayarınıza BlueStacks ya da diğer sanal sunucu olarak kullanabileceğiniz bir program indirmektir. En az 4 GB Ram’e sahip olan bir bilgisayara sahipseniz sanal sunucu programlarını bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Whatsapp gibi bir diğer sosyal medya anlık mesajlaşma ve görüşme programı Telegramdır. Telegram gönderi görüntülenme satın al seçeneği ile dilerseniz emojili dilerseniz normal Telegram görüntülenme satın alma yapabilirsiniz.